Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran

ورود

ساختمان دفتر مرکزی آجر کهن سرام
خانه حاجی بابا,فیروز فیروز
مدرسه ابتدایی نور مبین
موزه‌ مردم شناسی ارامنه جلفای اصفهان
بازسازی ویلا-آپارتمان آ.اس.پ
ساختمان مسکونی پاییز ۵
خانه افرا

پروژه های اخیر

آذر 04, 1402

مرکز چند منظوره خارک

نام: مرکز چند منظوره خارک/موقعیت: تهران، خیابان انقلاب، تقاطع شهریار و خارک، پلاک ۱۲ /دفتر معماری: دفتر معماری باغ ایرانی/معماران: مهسا مجیدی/تیم طراحی: انوشه احمدی، پانته آ پرهامی،…
آبان 29, 1402

خانه ای میان دو گردو

نام: خانه ای میان دو گردو/موقعیت: روستای اقدسیه، البرز /دفتر معماری: دفتر معماری کاو/معماران: ترانه ایرانپور، شایان سیف/تاریخ: ۱۴۰۱-۱۴۰۲ /مساحت زمین: ۱۳۵۰مترمربع/مساحت کل: ۲۰۰ مترمربعنوع: مسکونی/مهندس سازه: علی…

بی حصار

1402-08-14 بازدید:733 تهران

پونه زار (مزرعه)

1402-07-30 بازدید:1471 فارس

آپارتمان شماره پنج

1402-07-27 بازدید:141 فارس

حامیان

شرکت ونوس شیشه
کارخانه ونوس شیشه با شعار نگاه نو- بنای نو، در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در زمینه تولید انواع شیشه های مورد استفاده در صنایع ساختمانی و خودرویی آغاز نموده است. ونوس شیشه  با بهره گیری از پرسنل مجرب و متخصص، قادر به تولید انواع شیشه های ساختمانی و خودرویی مطابق با استانداردهای بین المللی است.
مبلمان اداری فرآذین

فرآذین طراح و تولید کننده با کیفیت ترین پارتيشن ها و محصولات مبلمان اداری متنوع در طرح های مختلف می باشد. این شرکت با زمینه فعالیت در معماری داخلی در سال ۱۳۷۱ تاسیس شد و پس از سال ها تجربه، مطالعات و طراحی ساخت سیستم پارتیشن اداری را در سال ۱۳۸۴ آغاز نمود.

شهرنگاری

در بسیاری از موارد اطلاعاتی در مورد بناهای معاصر ایران که در کل کشور ساخته شده اند، وجود ندارد و در پی بی خبری از ارزش های معمارانه آثار، در خیلی از مواقع تخریب می شوند. بخش شهرنگار با تصویربرداری داوطلبانه کاربران در شهرهای مختلف ایران، بناهای معاصر ساخته شده خلال سالهای 1300 الی 1360 را جمع آوری و در معرض دید عموم قرار می دهد.

مشاهده آلبوم ها

اهداف ما

صفحه نخست | معماری معاصر ایران

 

پنجمین دوره جایزه معماری آسیا 2A سال ۲۰۱۹ در تاریخ ۲۶ مهرماه ۱۳۹۸ (هجدهم اکتبر ۲۰۱۹ ) با برگزاری مراسم اعلام برندگان و کاندیدها (برگزیدگان) در دانشگاه پلی تکنیک مادرید برگزار می شود.

موضوع امسال جایزه:
Innovative Contextual Architecture in Asia

برگزار کننده: مجله معماری 2A Magazine
وبسايت: www.2aincorp.com

داوران:
– Elke Delugan Meissl (اتریش)
– Areti Markopoulou (یونان)
– Chitra. K. Vishwanath (هند)
– R. Shane Williamson (کانادا)
– Francisco Burgos (اسپانیا)
– Benjamin Iborra (اسپانیا)

زمان بندی برنامه:
ارسال پروژه به صورت online و از طریق وبسایت مجله: از 25 اردیبهشت ماه (15 May 2019) تا پایان وقت اداری 9 تیر ماه 1398 (30 Jun 2019).
در مرحله اول پروژه ها به صورت online بررسی می گردد و کاندیداها به مرحله دوم جایزه ورود خواهند نمود و تا تاریخ 9 تیرماه 1398(2019July 30 ) معرفی می گردند.
مراسم اهدای جوایز: 26 مهر 1398 (18 اکتبر 2019)

پروژه های برنده جایزه معماری قاره ای در مراسم اهداء جوایز در روز هجدهم اکتبر در دانشگاه پلی تکنیک مادرید معرفی خواهند شد و جوایز خود را دریافت می نمایند. قابل ذکر است، نمایشگاه آثار منتخب به مرحله دوم جایزه به مدت یک روز در دانشگاه پلی تکنیک مادرید برقرار خواهد بود.
همچنین مراسم Interaction Forum نیز در صبح همان روز مراسم برگزار خواهد شد و برنامه سخنرانی ها نیز متعاقبا اعلام می شود. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت جایزه مراجعه فرمائید.

پشتیبانی جایزه معماری آسیا (قاره ای) برای شرکت کنندگان از داخل کشور توسط دفتر مجله معماری و ساختمان در تهران خواهد بود. قابل ذکر است، طبق روال هر سال شماره اختصاصی مجله 2A  با موضوع جایزه معماری قاره ای [درج پروژه های فینالیست و برنده] همراه با مقالات و گزارشات منتشر می شود.

 

نگاهی به جایزه ی معماری آسیا
2A Asia Architecture Award
Theme: Innovative Contextual Architecture in Asia

(جایزه معماری آسیا) ، یک رویداد سالانه است که مجله 2A با همکاری نهادهای دانشگاهی، فرهنگی و حرفه ای آسیایی، به بازشناسی و معرفی دستاوردهای قاره ی آسیا در حوزه ی نظری و عملی معماری و شهرسازی می پردازد. به رسم هر سال موضوعی مرتبط با معماری آسیا برای این جایزه تعریف و اعلام شود.

این دوره بعنوان پنجمین سال برگزاری در شهر مادرید برگزار می شود این دوره هم مشابه سال های گذشته بر چگونگی پاسخ گویی معماران، شهرسازان، طراحان منظر و … به چالشهای معاصر در حوزه ی معماری و شهرسازی در آسیا تمرکز داشته و موضوع آن “Innovative Contextual Architecture in Asia” تعریف شده است.

بخشی از این چالش ها مقیاس و الفبایی جهانی دارند، اما بخشی دیگر خاستگاه و ماهیتی منطقه ای و محلی داشته و ناشی از تنوع و پیچیدگی های فرهنگی، اجتماعی، شرایط خاص اقتصادی و ویژگی های بوم شناختی و محیطی درکشورهای آسیایی هستند. بی تردید یکی از بزرگ ترین این چالش ها این است که چگونه غنای فرهنگی، تاریخی و هویت بومی ای که در طی قرون متمادی در شخصیت کالبدی بناهای معماری، شهرها و سکونتگاه ها، در تمدن های مختلف آسیایی شکل گرفته و تداوم داشته است، می تواند در جریانات معاصر معماری و شهرسازی در این تمدن ها (کشورها) ، بازنمود داشته و زنده و سیال جریان داشته باشد. جایزه معماری آسیا همچنین درصدد است که شناسنده و بازتاب دهنده ی تجربه ی معماران در نحوه ی پاسخ گویی به این چالش اصلی باشد.

برنامه:
جایزه امسال نیز به صورت دو مرحله ای برگزار خواهد شد. در مرحله نخست، ثبت نام و ارسال مدارک جهت شرکت در مسابقه، کاملاً به صورت آنلاین است. مهلت ثبت نام و ارسال پروژه در مرحله ی نخست از 25 اردیبهشت تا 9 تیر ماه  1398 اعلام شده است  (15 May تا 30 June ) برگزیدگان مرحله ی نخست، توسط برگزار کننده اعلام و جهت شرکت در دور دوم مسابقه دعوت خواهند شد. 

برنامه ی امسال با یک رویداد یک روزه در دانشگاه پلی تکنیک در شهر مادرید کشور اسپانیا در 26 مهرماه 1398 (هجدهم اکتبر 2019) برگزار خواهد شد. این اتفاق یک روزه در واقع برشی از تنوع فرهنگی، هویتی، ایده ها و تجارب در معماری و شهرسازی آسیا و فضایی برای مباحث تخصصی در خصوص موضوع جایزه خواهد بود.

شرایط و مقررات ارسال کار:
– شرکت در این مسابقه برای تمام متخصصین حوزه ی معماری (معمار، شهرساز طراح منظر و …) ، به صورت انفرادی، گروهی و حقوقی (دفتر معماری، مشاور و … ) آزاد است. کارفرمایان پروژه نیز امسال همراه با طراحان مطرح خواهند شد.
– محل پروژه باید در آسیا باشد.
– پروژه باید تکمیل شده و در حال بهره برداری باشد و تاریخ تکمیل آن بعد از ژانویه ۲۰۱۰ باشد.

قابل توجه اینکه ، در مرحله دوم فایل های ارسال شده در قطع A3 توسط برگزار کننده پرینت خواهد شد و جلسه داوری در این مرحله (در شانزدهم اکتبر 2019) در دانشگاه پلی تکنیک مادرید برگزار خواهد شد.

– پروژه باید فارغ از سطح زیربنا، به تناسب موضوع و عملکرد (کاربری)، در یکی از طبقه بندی های موضوعی تعریف شده برای مسابقه شرکت داده شود. این طبقه بند ی های موضوعی عبارتند از:

1) مسکونی (شامل: ویلا، آپارتمان )
2) اداری تجاری (شامل: مجتمع های اداری، تجاری، فروشگاه ها، کارخانجات و کارگاه های تولید)
3) عمومی (شامل: مکان های ورزشی تفریحی، آموزشی، گردشگری، فرهنگی، مذهبی، حمل و نقل، مدنی)
4) پروژه های شهرسازی، روستایی، مشارکت مردمی، منظر و فضاهای عمومی شهری (نظیر خیابان، میادین و …)
5) پروژه های مرمت، احیا، نوسازی، بازسازی (تاریخی و جدید)
6) طراحی داخلی
7) پروژه های آینده – طرح های نوآور (Future Projects/Innovative Designs)

توجه: طرح های ساخته نشده و پروژه های آینده، فارغ از موضوع (کاربری) و میزان سطح زیربنا، چناچه شرایط و مشخصات زیر را دارا باشند، می توانند در گروهی مجزا با عنوان “طرح های پیشرو” شرکت کنند:

- موقعیت پروژه آسیا باشد و مکان و بستر طرح واجد ویژگی ها و شاخصه های غنی بوم شناختی، فرهنگی، تاریخی یا کالبدی باشد.
- موضوع پروژه پاسخگویی به یک چالش یا مساله ی طراحی برخاسته از مکان طرح باشد.

- مبانی غنی و دقیق مطالعاتی و تحقیقی برای پاسخگویی به مساله داشته باشد.
- دیدگاه و رویکردی ابتکاری و برخاسته و وابسته به مکان طرح داشته باشد.
- پروژه های دانشجویی و طرح های مسابقات دانشجویی مجاز به شرکت در این مسابقه نیستند.
- طرح هایی که در مسابقات بین المللی یا منطقه ای آسیایی شرکت کرده اند و نیز طرح های مطالعات موردی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی (حوزه ی معماری و شهرسازی) میتوانند در مسابقه شرکت کنند.

– برای ارسال کار، ابتدا باید با ایجاد نام کاربری، در وب سایت مسابقه ثبت نام کنید.
– هیچ محدودیتی در تعداد کار ارسالی از سمت یک شرکت کننده (یک نام کاربری) تعریف نشده است.
– شرکت دادن یک پروژه در دو گروه مختلف مجاز نمی باشد.
– پروژ ه ها می بایست در گروه کاربری مرتبط ارسال شوند.
– مدارکی که برای شرکت در مسابقه به صورت آنلاین ارسال می شوند، قابل تغییر و اصلاح نیستند، اما شرکت کنندگان می توانند
وضعیت مدارک ارسالی خود را (در حال بررسی/ مردود/ تایید شده) در صفحه ی کاربری خود مشاهده کنند. در صورت ناقص بودن مدارک ارسال شده، وضعیت مردود در مقابل کد ارسال درج خواهد شد.
– تمام مدارک باید به زبان انگلیسی ارائه شود. جزییات مربوط به نحوه ی ثبت نام و مدارک مورد درخواست پروژه، در وبسایت  www.2aincorp.com  و در صفحه How to Enter قابل مشاهده است.

معیارهای داوری:
ارزش گذاری و قضاوت در مورد پروژ ه ها در چهار حوزه ی زیر صورت خواهد گرفت:
– دستاوردهای طراحی
– ابتکارات و دستاوردهای فنی پروژه (در زمینه ی سازه، تاسیسات و…) و نیز در انتخاب نوع و شیوه بکارگیری مصالح
– بازنمود هویت مکانی، بوم شناختی و فرهنگی و یا به عبارت دیگر بازنمود حس مکان در ابعاد ذکر شده با رویکرد نیل به پایداری محیطی
– نحوه ی مواجهه با موضوع از منظر مسئولیت های اجتماعی پروژه و نحو ه ی ارتباط و اتصال آن به جامعه و بافت شهری .
– مدیریت اقتصادی پروژه و نحوه ی اثرگذاری آن بر روی طرح

جوایز:
(برندگان و فینالیست های جایزه) در مراسم روز 26 مهرماه 1398 معرفی خواهند شد.
در همین روز (بیست و ششم مهرماه) نمایشگاه آثار منتخب که به دور دوم مسابقه راه یافته اند، در محل مراسم اختتامبه جایزه برگزار خواهد شد. از هر گروه، دو شرکت کننده بعنوان برگزیده اول و دوم معرفی و به ترتیب نشان طلا و نقره ی جایزه را دریافت خواهند کرد.
تمام پروژ ه های راه یافته به مرحله ی دوم مسابقه، در ویژه نامه ی مجله در خصوص جایزه، به چاپ خواهند رسید. پروژه های برگزیده نهایی با گزارش کامل تری معرفی خواهند شد.

پس از پایان برنامه گزارش مفصلی از نحوه ی داوری دور دوم، نمایشگاه آثار کنفرانس و مراسم اهدای جوایز به همراه فهرستی از تمام گروه ها و آثار شرکت داده شده در مسابقه، در وب سایت جایزه منتشر خواهد شد.

Interaction Forum همزمان با مراسم اهدای جوایز و نمایشگاه آثار برگزیده در روز بیست و ششم مهرماه برابر با 18 اکتبر برگزار خواهد گردید.
علاقمندان برای مشاهده ی آخرین خبرهای مربوط به مسابقه و نیز دریافت اطلاعات کامل تر از نحوه ی شرکت در مسابقه، می توانند به وب سایت جایزه مراجعه نمایند. شرکت در جایزه معماری قاره ای (آسیا) به صورت رایگان خواهد بود و فقط راه یافتگان به مرحله دوم (کاندیدها) مبلغی جهت پرینت و ارسال کارهای ایشان جهت بررسی هیات داوری پرداخت خواهد شد.