Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran

ورود

ساختمان دفتر مرکزی آجر کهن سرام
خانه حاجی بابا,فیروز فیروز
مدرسه ابتدایی نور مبین
موزه‌ مردم شناسی ارامنه جلفای اصفهان
بازسازی ویلا-آپارتمان آ.اس.پ
ساختمان مسکونی پاییز ۵
خانه افرا

پروژه های اخیر

شهریور 23, 1401

ساختمان مسکونی دیدار

نام: ساختمان مسکونی دیدار/موقعیت: شیراز، بلوار مهر، کوچه ۴ /دفتر معماری: استودیو معماری مان /معماران مسئول: سمیرا شفیعی، محمد گرمنجانی/تاریخ: ۱۳۹۷-۱۴۰۰/مساحت زمین: ۲۶۵ مترمربعمساحت زیربنا: ۹۳۰ مترمربع/نوع: مسکونی/مهندس…
شهریور 19, 1401

وید [+]

نام: وید /موقعیت: تهران، فرمانیه/دفتر معماری: استودیو پوستی/معمار مسئول: مریم پوستی/تیم طراحی: ملیکا دزواره ایی،سهیل شهدی، امیربخشی، سپهر جعفری/تاریخ: ۱۴۰۰- ۱۳۹۷/مساحت زمین: ۳۶۵ مترمربعمساحت زیربنا: ۱۹۴۸ مترمربع/نوع: مسکونی/مهندس…

ویلای آسمانه

1401-06-15 بازدید:538 گیلان

ویلای اوشان

1401-05-25 بازدید:947 تهران

کوهسار ۲۵۲

1401-05-05 بازدید:1255 البرز

وثاق

1401-04-29 بازدید:1170 گلستان

عمارت سبز بوشهر

1401-04-18 بازدید:1382 بوشهر

ویلای سالاری

1401-04-14 بازدید:1729 مازندران

خانه نعنا

1401-02-22 بازدید:3091 اصفهان

حامیان

شرکت ونوس شیشه
کارخانه ونوس شیشه با شعار نگاه نو- بنای نو، در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در زمینه تولید انواع شیشه های مورد استفاده در صنایع ساختمانی و خودرویی آغاز نموده است. ونوس شیشه  با بهره گیری از پرسنل مجرب و متخصص، قادر به تولید انواع شیشه های ساختمانی و خودرویی مطابق با استانداردهای بین المللی است.
مبلمان اداری فرآذین

فرآذین طراح و تولید کننده با کیفیت ترین پارتيشن ها و محصولات مبلمان اداری متنوع در طرح های مختلف می باشد. این شرکت با زمینه فعالیت در معماری داخلی در سال ۱۳۷۱ تاسیس شد و پس از سال ها تجربه، مطالعات و طراحی ساخت سیستم پارتیشن اداری را در سال ۱۳۸۴ آغاز نمود.

شهرنگاری

در بسیاری از موارد اطلاعاتی در مورد بناهای معاصر ایران که در کل کشور ساخته شده اند، وجود ندارد و در پی بی خبری از ارزش های معمارانه آثار، در خیلی از مواقع تخریب می شوند. بخش شهرنگار با تصویربرداری داوطلبانه کاربران در شهرهای مختلف ایران، بناهای معاصر ساخته شده خلال سالهای 1300 الی 1360 را جمع آوری و در معرض دید عموم قرار می دهد.

مشاهده آلبوم ها

اهداف ما

صفحه نخست | معماری معاصر ایران


مرمت و نگهداری معماری و بنا از جمله مباحثی است که متاسفانه در کشور مل توجه زیادی به آن نشده و مسئله بسیار پیش پاافتاده تلقی میگردد. رشد روزافزون جمعیت و توسعه افقی شهرهای کشور باعثتخریبزمین های زراعی و تغییر کاربری آنها شده است بطوریکه این مساله، آب و هوای شهر ها را دچار چالش شدید کرده و نگرانی های بسیاری را برای مسولان بوجود آورده است ازاین رو یکی از راهکارهای حل این معضل، مرمت و نوسازی مکان های فرسوده میباشد که متاسفانه به جهت اعمال طرح های تقلیدی نامتناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی هر شهر، از منابع موجود و در دسترس استفاده بهینه صورت نگرفته است.